Ekologické spodné prádlo Créeme – luxus, ktorý si môžeš dovoliť

Ekologické spodné prádlo! Nie hocijaké, ale naše Slovenské! Hovorím o značke créeme do ktorej som sa zamilovala aj ja. Bola to láska na prvý pohľad, respektíve na prvé prečítanie cieľov a vízií dvoch úžasných žien Katky Kobušovej a Soni Vidiečanovej. Objavili totiž veľkú „dieru na trhu“ pretože na Slovensku ekologická bielizeň naozaj chýba. Na všetko pcháme nálepky, eko, bio, len preto, že je to v súčasnosti trend, no pri oblečení sme na to akosi pozabudli. Secondhandy konečne začínajú byť populárne aj u nás a aspoň v Bratislave si človek určite nájde nejaký skvelý kúsok. No spodná bielizeň nie je niečo čo by sme chceli mať z druhej ruky. Nosíme ju každý deň, napriek tomu sa len málokedy zamýšľame nad tým čo vlastne môžu látky obsahovať. Práve spodné prádlo obsahuje najviac toxických látok, zistil to Chemitex – výskumný ústav textilnej chémie. Nechcem sa hrať na svätú, aj ja som podľahla bombshell reklamám Victoria Secret.

Stačí sa však trochu zamyslieť. Počas mojej vegánskej cesty som si najviac uvedomila hodnotu, alebo práve nehodnotu oblečenia, pri mojom veľkom triedení šatníku v projecte 333. Ak vieme eticky rozmýšľať pri výbere našich jedál, môžeme tak myslieť aj pri nakupovaní. Slow fashion sa stáva v súčasnosti veľkým trendom a je to vlastne jediné riešenie ako bojovať proti komerčným fast fashion značkám, ktoré sa nám snažia každé tri mesiace nanútiť tie „najtrendy“ kúsky, bez ktorých by sme nevedeli žiť. Marketing je skvelý a niekedy je naozaj ťažké nepodľahnúť. Hlavne ak sú ekologickejšie možnosti ťažko dostupné. Dovolím si tvrdiť, že som fajnšmeker na spodné prádlo, no napriek tomu ma créeme učarovalo a ich spodné prádlo určite nesmie chýbať v mojom čoraz viac vegánskom šatníku. Snažím sa pretriediť si postupne oblečenie, tak aby môj výber nepáčil len mne ale aj našej planéte 🙂 Prečo nezačať od spodného prádla? Hlavne ak je také krásne a má taký príbeh ako créeme.

photo credit : créeme

Dievčatá bodovali aj na Mercedes Benz Prague Fashion Week. Nezamilovala som sa do nich iba ja 🙂 Ich podprsenky sú vyrábané z bavlny, ktorá je úplne prírodná a nefarbená, vyrastá presne v takejto béžovej farebnosti. Materiál z ktorého dievčatá vyrábajú spodné prádlo má GOTS certifikát, čo znamená, že pri pestovaní neboli použité žiadne pesticídy a pracovníci boli eticky zaplatení. Čo viac by ste mohli chcieť od vašej podprsenky? V jednoduchosti je krása. Kúpou podprsenky spravíte dobre teda nielen sebe, svojmu telu, ale aj životnému prostrediu. Spodné prádlo je dokonca recyklovateľné a v prírode sa rozloží.

photo credit : créeme

Nemusíte sa vzdať celého svojho šatníka, nemusíte byť eko maniaci ani vegáni. Pri spodnom prádle, ktoré je v kontakte s našou pokožkou najčastejšie a počas celého dňa vôbec nie je egoistické myslieť na seba. Materiál jednoducho hrá dôležitú úlohu a preto je táto značka absolútnym výhercom v mojom srdci 🙂 Ekologická móda však nebýva lacná záležitosť. Napriek tomu, že by takéto spracovanie a výroba akéhokoľvek oblečenia a budovanie udržateľnej módy malo byť samozrejmosťou. Créeme si však môže dovoliť každý aj keď sa jedná o naozaj luxusnú značku kvalitou, spracovaní i ideológiou. Ako sa teda k tomuto luxusu dostanete? Momentálne beží startupová kampaň pre značku. Takže za zmenou, môžeš stáť práve ty! A okrem dobrého pocitu môžeš získať niektorí z ich kúskov exkluzívne medzi prvými. A mali by ste sa ponáhľať, pretože kúsky sú dostupné len v obmedzenom množstve. Tak neváhaj  a klikaj 🙂 Dievčatám chýba ešte dosť veľa peniažkov a tento projekt naozaj stojí zato. Aspoň jeden takýto set by mala mať každá žena medzi svojou bielizňou, nezávisle od toho koľko kíl čipkovaného, sexy, luxusného prádielka už doma má.

photo credit créeme

 

photo credit : créeme
Páči sa ti článok? Kúp mi ovsené kapučíno - podpor ma na patreone!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *