DM drogeria a testovanie na zvieratách

Čo je naozaj cruelty free? Je vôbec možné kúpiť kozmetiku netestovanú na zvieratách na bežnom nákupe v drogérii? Chceli sme zistiť, ako to skutočne je, preto sme napísali email pre drogériu DM. Zaujímali sme sa o ich vlastné značky, patria sem nasledovné :

 1. Alverde
 2. Babylove
 3. Balea
 4. Balea MEN
 5. DAS gesunde PLUS
 6. Dein Bestes
 7. Denkmit
 8. dmBio
 9. dm foto Paradies
 10. DONTODENT
 11. ebelin COSMETICS & MORE
 12. FASCÍNO
 13. Jessa
 14. Prinzessin Sternenzauber
 15. Profissimo
 16. Sanf&Sicher
 17. SauBär
 18. Saugstark&Sicher
 19. s.he stylezone
 20. Soft&Sicher
 21. S-quitofree
 22. SUNDANCE
 23. VISIOMAX
Na otázku či sú ich produkty a jednotlivé zložky testované na zvieratách sme dostali nasledujúcu odpoveď :

Dobrý deň,

ďakujeme za Vašu otázku ohľadne testovania našej kozmetiky na zvieratách. 

Avšak chceli by sme Vás uistiť, že žiadne konečné produkty predávané pod vlastnými značkami dm, ktorých je v súčasnosti 22, na zvieratách testované neboli.

Filozofiou spoločnosti dm drogerie markt je podnikať „zmysluplne pre ľudí a zem“. Tento princíp predstavuje starostlivé využívanie prírodných zdrojov, ako aj zodpovedné zaobchádzanie so všetkými živými tvormi. Dodržiavanie tohto princípu vedie aj k tomu, že sa v rámci našich možností vyvarujeme testom na zvieratách, ako pri konečných produktoch, tak aj pri surovinách. Dodávatelia našich vlastných značiek sa musia zaviazať k výrobe za plného dodržiavania medzinárodných štandardov kvality a všetkých zákonných ustanovení.

Právne predpisy v tejto oblasti však nemusia byť v tomto ohľade vždy zrozumiteľné, pretože, čisto  teoreticky, každá zložka kozmetiky mohla byť niekedy na niektorom mieste sveta testovaná na zvieratách. Pri výrobe produktov našich vlastných značiek dm sa usilujeme využívať také suroviny, ktoré sú už známe a otestované, a vieme, že na zvieratách testované neboli. Keďže však pri jednotlivých zložkách to nikdy nie je možné 100% vylúčiť, tvrdenia typu ,,Produkt nebol testovaný na zvieratách“ považujeme v tomto uhle pohľadu  za zavádzajúci, a práve z tohto dôvodu uvádzame, že na zvieratách nebol testovaný finálny produkt.
Dermatologické testy znášanlivosti produktov vlastných značiek dm realizujú nezávislé inštitúty a kožné kliniky na dobrovoľných testovacích osobách.
Produkt možno propagovať ako ,,dermatologicky testovaný“ a „znášanlivý s pokožkou“ len v tom prípade, ak sa v priebehu týchto testov nevyskytne žiadna alergická reakcia.
Tieto testy majú isto vyššiu vypovedaciu hodnotu než testy na zvieratách.

Kozmetika teda testovaná na zvieratách nie je, ale HCS Certifikát nemôžu dostať, keďže zložky produktov mohli byť testované na zvieratách. Stále je to aspoň menšie zlo. Myslím si teda, že keď už potrebujete nakúpiť v DM, vyberte si napríklad zančku Alverde. Vyrába aj dekoratívnu kozmetiku, ktorá je celkom kvalitná. Môže to byť pekným začiatkom cesty ku cruelty free kozmetike.

Značky dekoratívnej kozmetiky, ktorá DM predáva :

 • L’Oreal – predáva sa v Číne, na zozname spoločností ktoré testujú zvieratá, podľa PETA
 • Bourjois – predáva sa v Číne
 • Maybelline – predáva sa v Číne, na zozname spoločností ktoré testujú zvieratá, podľa PETA
 • Rimmel – predáva sa v Číne, patrí pod Coty – ktorá testuje na zvieratách
 • Catrice – CRUELTY FREE !
 • Miss Sporty – predáva sa v Číne
 • Essence – CRUELTY FREE ! 
 • Sally Hansen – testujú na zvieratách
 • Dermacol – CRUELTY FREE – predávajú iba v hongkongu
Celkom ma toto potešilo, dá sa nakúpiť 100% cruelty free aj u nás v podstate bez problémov. Myslím si, že značky Essence a Catrice sú kvalitou i cenou vynikajúce a dajú sa tu nájsť všetky potrebné produkty. Stále však pracujem na tom, aby sa spustil eshop so 100% cruelty free kozmetikou. Bez vás, by to nešlo 🙂 Ďakujem teda za všetku podporu.
V ďalšom článku si povieme niečo všeobecne o testovaní na zvieratách a o tom, na čo si dať pozor. Stay tuned!
Páči sa ti článok? Kúp mi ovsené kapučíno - podpor ma na patreone!

Comments

 1. k Dermacolu says:

  K Dermacolu: natrafila som na toto http://phyrra.net/dermacol-cruelty-free.html a som prijemne prekvapena – zda sa, ze Dermacol je CF. Predava sa len v Hongkongu, ktory je autonomny a ma ine pravidla nez zbytok Ciny.

  1. Cruelty Free Timi says:

   áno nedávno som tiež natrafila na toto info! je to skvelá správa, lebo dermacol sa dá veľmi ľahko zohnať aj v našich obchodoch 🙂

 2. Jean says:

  You make thnigs so clear. Thanks for taking the time!

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *